Home » Nieuws » 007-rekwisieten naar grootste LA veiling

007-rekwisieten naar grootste LA veiling

Altijd al een mooi stukje James Bond geschiedenis in huis willen halen? Dat kan! Verscheidene James Bond-memorabilia zullen binnenkort te vinden zijn bij Prop Store’s Entertainment Memorabilia Live Action, dat voor de tweede keer in LA zal plaatsvinden. Drie dagen lang (29, 30 juni en 1 juli) worden er, naast 1.300 andere items, dertien James Bond-gerelateerde rekwisieten geveild.

Extra interessant voor 007-fans: Collega Remmert van Bond Lifestyle zal twee veilingcatalogi ter waarde van $50 weggeven!

De rekwisieten zijn gesorteerd op prijs van laag naar hoog.

A View To A Kill (1985)- Nummerplaten van Stacey Suttons
Jeep en van achtergrondvoertuigen

  • Geschatte opbrengst: $500 – $700
  • Kavelnummer 793

Deze kentekenplaten zijn blauw met gele cijfers/letters, dat overeenkomt met de kleuren die California gebruikten tussen 1969 en 1982. Het linker paar platen is destijds door de productie zo bewerkt om hem gebruikt te laten lijken. Zo zijn er beschadigingen en modder op te zien. Deze platen was van de auto die Stacey Sutton achtervolgde, haar eigen nummerplaten zijn rechts te zien op de foto. Bij de nummerplaten is ook een perskaart van Mary O’Hara inbegrepen, zij was redacteur voor het dagblad The Chronicle in Zimbabwe.

A View To A Kill – Productiescript, call sheets, productiepapierwerk en t-shirt

  • Geschatte opbrengst: $1.000 – $1.500
  • Kavelnummer 791

In Roger Moore’s laatste Bond-film wil de gestoorde Max Zorin Silicon Valley onderwater laten lopen. Natuurlijk weet James hem te stoppen voor het zover komt, maar dat deed hij niet in zijn eentje. Een voltallige crew en planning kwam erbij kijken om dit verhaal op het witte doek te zetten. Dit kavelnummer bevat onder andere een script met 150 pagina’s (gedateerd 20 juni 1984), productiepapieren met call sheets, uitgavenformulieren, klantenlijsten voor product placement en rekwisieten lijsten.

A View To A Kill – Zorin Industries vlag en Department of Conservation sticker

  • Kavelnummer 792

De witte vlag heeft een groen/zwarte rand met in het midden het Zorin Industrieslogo. De sticker van het Department of Conservation doet mij daarnaast erg denken aan het logo van Hugo Drax. Wederom bevat deze collectie de naamplaat van Mary O’Hara.

A View To A Kill – James Bonds Sharper Image creditcards

  • Geschatte opbrengst: $1.500 – $2.500
  • Kavelnummer 142

Het eerste wat mij opviel is het feit dat dit paar creditcards rekwisieten behoorlijk opvallend James Bond zijn codenummer bevat. Laten we maar hopen dat een toekomstige Bond-schurk niet eerst James’ portemonnee laat stelen door tasjesdieven en zo zijn codenummer ontdekt. Verder staat op de achterkant van de kaart Bonds handtekening en een disclaimer. Mocht men 007 nog wat geld verschuldigd zijn, dan is zijn pasnummer 560121 0027538153.

The World Is Not Enough (1999)- Hero Casino plaquetteset

  • Geschatte opbrengst: $2.500 – $3.500
  • Kavelnummer 794

Na GoldenEye (1995) besluit Valentin Zukovsky om ‘eerlijke’ ondernemingen te starten. Zo heeft hij zijn eigen kaviaarmerk, maar ook een eigen casino. Deze Russische schurk én bondgenoot is wat vol van zichzelf en twijfelt ook niet om een heel grote zijafdruk van zijn hoofd op zijn casinoplaquettes te weergeven. De winnaar van dit veilingkavel ontvangt een vijfduizend, tienduizend en honderdduizend plaque.

Die Another Day (2002) – Martiniglas, champagneglas, pamflet, kamersleutel en kamernummer

  • Kavelnummer 795

Deze rekwisieten van het Gustav Graves’ ijspaleis zijn nog niet gesmolten door de krachtige straal van de Icarus. De items uit de 20e Bond-film worden voornamelijk gebruikt in de scènes op IJsland, waar onder andere de spectaculaire achtervolging tussen de Vanquish en de Jaguar XKR plaatsvindt.

casino royale plaque 500000 auction

Casino Royale (2006)- Chip van $500,000

  • Kavelnummer 143
casino royale montenegro 1 million plaque

Casino Royale – Chip van $1.000.000

  • Kavelnummer 144

In het luxe Casino Royale in Montenegro moet Bond proberen Le Chiffre te verslaan aan de pokertafel. Er wordt gespeeld met gigantische bedragen, terwijl dat niet het enige gevaar is dat voor Bond op de loer ligt. De plastic chips hebben beide een parelmoer effect en verkeren in goede conditie.

Skyfall (2012)- Chipset van casino Floating Dragon

  • Kavelnummer 796

Noem het geluk of niet, maar als Bond Patrice weet te verslaan in Shanghai, bevat diens koffer een chip voor het Floating Gragon casino. Aldaar wacht de prachtige Sévérine Bond op en leidt hem zo naar Raoel Silva. Qua stijl doen ze mij best denken aan de chips van Casino Royale. De bedragen zijn nu echter niet exorbitant hoog, ‘slechts’ 10.000 HKD en 100.000 HKD.

dr no le cercle casino plaques auction

Dr. No (1962)- Plaquettesset van Le Cercle Casino

  • Geschatte opbrengst: $4.000 – $6.000
  • Kavelnummer 138

De introductie van James Bond op het witte doek is misschien wel het populairste filmfragment ooit. “Bond, James Bond” zegt Connery rustig, terwijl hij baccarat chemin-de-fer speelt tegen Sylvia Trench (Eunice Gayson) in het casino Le Cercle. Wederom een kavel met rekwisieten pokerfiches uit een Bond-film. Je zou bijna zeggen dat gokken een bekend fenomeen is in de Bond-wereld.

buoy for your eyes only kristatos auction yacht

For Your Eyes Only (1981)- Kristatos’ boei

  • Geschatte opbrengst: $5.000 – $7.000
  • Kavelnummer 141

Wanneer 007 en Melina Havelock eindelijk de ATAC te pakken hebben, weet Kristatos ze gevangen te nemen. Op een nogal bitse wijze hoopt Kristatos het paar aan hun eind te laten komen. Hij bindt de handen van James en Melinda aan elkaar vast, spant een touw tussen hen en de boei op de afbeelding, om die vervolgens weer aan de boot vast te knopen. Via een slimme truc weten Bond en Melinda alsnog te ontsnappen, maar makkelijk gaat het niet. Hopelijk is de koper van deze boei vriendelijker van aard.

moonraker shuttle auction model
moonraker shuttle tail detail auction model

Moonraker (1979)- Miniatuurshuttle Moonraker 6

  • Geschatte opbrengst: $6.000 – $8.000
  • Kavelnummer 140

Er wordt nog wel eens lacherig gedaan over het feit dat Bond in 1979 daadwerkelijk de ruimte in vloog. Toch zou ik zeggen dat de filmmakers dit destijds goed in elkaar hebben gezet. Het miniatuurwerk is geweldig gedaan en de special effects zitten overtuigend in elkaar. Hoewel je zelf niet in dit miniatuurmodel kan vliegen, staat hij zeker goed in de kast!

diamond are forever anthony sinclair suit james bond auction
 James Bond auction anthony sinclair suit diamonds are forever

Diamonds Are Forever (1971)- James Bonds jasje

  • Geschatte opbrengst: $20.000 – $30.000
  • Kavelnummer 139

James Bond staat toch wel bekend om zijn geweldige kledingstijl. Dit jasje van Anthony Sinclair was op maat gemaakt voor Connery en heeft aan de binnenzijde een Paisley motief. Het verhaal gaat dat Connery in die tijd zijn kledingstukken mocht houden en dat hij ze gebruikte om zijn accountant mee te betalen. Wil je er dus bijlopen als Connery zijn accountant, dan is dit jasje misschien wel iets voor jou.

Zelf bieden? Klik dan op deze link.

Gosse Drent

Gosse Drent

Gosse, door zijn vader vaak een lopende James Bond encyclopedie genoemd, is al sinds zijn vijfde fan van ’s werelds bekendste geheime agent. Door het videospel Everything or Nothing maakte hij kennis met de wereld van 007 en heeft deze nooit meer kunnen loslaten. Hij schoot voor zijn tiende verjaardag een eigen Bondfilm. Tegenwoordig houdt hij zich met van alles bezig rondom de serie, van de kleinste details tot het laatste nieuws.

Reageren