Bloomsbury First Editions veiling
Home » Nieuws » Bloomsbury First Editions veiling

Op 18 februari worden er wederom een aantal eerste drukken van Bondromans geveild. Een aantal boeken zijn gesigneerd door Bondgirls uit de films.

De afgelopen twee maanden zijn er verschillende boekenveilingen geweest bij Bloomsbury Auctions. Er was er eentje in december en afgelopen donderdag konden verzamelaars wederom hun slag slaan. De tweede veiling van dit jaar wordt georganiseerd op donderdag 18 februari.

Het bijzondere aan deze Bloomsbury`s  Bibiophile Sale is dat vele van de first editions een handtekening bevatten van de Bondgirl uit de desbetreffende film. In totaal worden er veertien eerste edities geveild. Opvallend zijn de eerste edities van Sebastian Faulks zijn bondroman Devil May Care uit 2008.  Hieronder geven we er een aantal weer:

Lot: 226
Titel: Devil May Care
Jaar: 2008
Stofhoes: ja
Conditie: redelijk, kleine theevlek op cover en lichte beschadiging.
Bijzonderheden: Boek zit nog in het cellofaan en wordt geleverd in rood doosje. Eén van de vijfhonderd genummerde gesigneerde exemplaren van de eerste serie.
Verwachtte opbrengst: 120 -180 pond.

Lot: 227
Titel:
Diamonds Are Forever
Jaar: 1956
Stofhoes: ja
Conditie: Goed
Bijzonderheden: geen
Verwachtte opbrengst: 200 – 300 pond.

Lot: 228
Titel: From Russia With Love
Jaar: 1957
Stofhoes: nee
Conditie: redelijk, licht vochtig
Bijzonderheden: geen
Verwachtte opbrengst: 120 – 180 pond.

Lot: 229
Titel: Doctor No
Jaar: 1958
Stofhoes: nee
Conditie: zeer goed
Bijzonderheden: gesigneerd door Ursula Andress/Honey Rider op de eerste pagina en de laatste
Verwachtte opbrengst: 250 – 300 pond.

Lot: 234 en 235
Titel: Thunderball
Jaar: 1961
Stofhoes: ja (234)
Conditie: goed
Bijzonderheden: gesigneerd door Luciana Paluzzi/Fiona Volpe op de eerste pagina
Verwachtte opbrengst: 100 – 150 pond.

Lot: 237
Titel: The Man With The Golden Gun
Jaar: 1965
Stofhoes: ja
Conditie: zeer goed
Bijzonderheden:
gesigneerd door Britt Ekland/Mary Goodnight in 2008 op de eerste pagina
Verwachtte opbrengst: 250 – 350 pond.

Lot: 240
Titel: Octopussy and The Living Daylights
Jaar: 1966
Stofhoes: ja
Conditie: redelijk tot goed, lichte beschadiging op de rug
Bijzonderheden: gesigneerd door Maud Adams/Octopussy en Maryam D`Abo/Kara Milovy uit The Living Daylights
Verwachtte opbrengst: 200 – 250 pond.

Lot: 242
Titel: Devil May Care
Jaar: 2008
Stofhoes: ja
Conditie: goed
Bijzonderheden: Boek zit nog in het cellofaan en wordt geleverd in rood doosje. Nummer drie van de vijfhonderd genummerde gesigneerde exemplaren van de eerste serie
Verwachtte opbrengst:
100 – 150 pond.

Niet alleen Ian Fleming en Sebastian Faulks komen aan de beurt. Er worden ook first editions van James Bondromans geveild geschreven door Kingsley Amis, John Gardner en Christopher Wood.

Ook Sir Roger Moore komt aan bod. Er wordt een gesigneerde editie van zijn biografie My Word Is My Bond geveild. Het gaat om nummer 007, gesigneerd op de Pinewood Studios.

Voor de gehele catalogus verwijzen we u naar de website van Bloomsbury Auctions. De veiling wordt in Londen gehouden op 24 Maddox Street in Mayfair.

Links naar eerdere artikelen:

14-04-2009,
04-10-2009,
22-12-2009,
25-01-2010.

Jorrit van der Valk

Jorrit van der Valk richtte in 2006 samen met een kennis het platform James Bond Nederland op. Met als doel Nederlandse en Vlaamse 007 liefhebbers van James Bond nieuws te voorzien. Jorrit maakt graag videoproducties voor James Bond Nederland en heeft een passie voor de geheime agent. Zijn meest memorabele film is The World Is Not Enough, overigens de eerste Bond-film die hij in de bioscoop zag.

Reageren

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.